The Wedding Plan Blog

Grupa Portali Weselnych bada ślubne zwyczaje i tradycje.
W kwietniu 2016 roku wszystkie pary, które w ubiegłym roku zawarły związek małżeński będą mogły wziąć udział w III Ogólnopolskim Badaniu Nowożeńców i podzielić się swoim doświadczeniem. Na podstawie otrzymanych danych powstanie raport zawierający najważniejsze wnioski.

Grupa Portali Weselnych już po raz trzeci przepyta nowożeńców o przebieg ich przygotowań ślubnych, wysokość poniesionych wydatków czy kultywowane tradycje. Dzięki uzyskanym informacjom stworzymy raport, z którego będą mogli skorzystać narzeczeni planujący uroczystość wraz z weselem. Dowiedzą się z niego między innymi czego lepiej unikać, jak wybrać usługodawców czy co jest obecnie trendem wartym uwagi - wyjaśnia cel badania Kamil Kulpa z redakcji portalu fotograf-wesele.pl

Ankieta składa się z 41 pytań, które dotyczą budżetu, usługodawców zwyczajów ślubnych. Oprócz tego, ankietowani podzielą się opiniami na temat pierwszych miesięcy po zawarciu związku małżeńskiego. 

Wedding Plan, jako partner Ogólnopolskiego Badania Nowożeńców serdecznie zachęca do wzięcia udziału w ankiecie. Tym bardziej, że Grupa Portali Weselnych zdeklarowała się, przekaże 1 zł na rzecz Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska za każdy wypełniony formularz.

Ankieta znajduje się pod tym adresem.

Do pełni sezonu weselnego zostało już niewiele czasu, w związku z tym, postanowiłam rozpocząć cykl wpisów z poradami dla przyszłych Nowożeńców. 

Wiele Par Młodych ma nielada zagwostkę w jaki sposób zorganizować podziękowania dla Rodziców w trakcie wesela. Tym właśnie tematem postanowiłam się zająć jako pierwszym. Kiedy, jak i przede wszystkim co wręczyć Rodzicom w ramach podziękowań? 

Kiedy? Zazwyczaj w trakcie zabawy weselnej, tuż po pierwszym tańcu Pary Młodej, lub później - po kilku setach muzycznych, kiedy już opadną pierwsze emocje. Dobrym momentem na podziękowania jest również chwila przed wyserwowaniem tortu weselnego. Musicie pamiętać, aby ustalić to wcześniej z zespołem, DJ-em lub wodzirejem! Notomiast jeżeli nie lubicie publicznych wystąpień, lub obawiacie się nadmiernego wzruszenia, podziękujcie Rodzicom w domu, tuż po Błogosławieństwie. 

Jak? Jeżeli zdecydujecie się na podziękowanie Rodzicom w trakcie przyjęcia weselnego musicie pamiętać o odpowiedniej oprawie tego momentu. Przygotujcie wcześniej krótką przemowę, parę zdań jakie będziecie chcieli powiedzieć. Nie mam tu na myśli misternie przygotowywanych wystąpień, ale kilka słów płynących prosto z serca. Przemyślcie to wcześniej, szczególnie jeżeli nie jesteście urodzonymi mówcami. Pamiętajcie, że jest to naprawdę podniosły moment, a napywające do oczu łzy nie pomagają niestety zebrać odpowiednich myśli i słów. Podziękowania w trakcie wesela, to doskonały moment, aby powiedzieć Rodzicom to, czego zazwyczaj nie mówicie im na codzień. Zwieńczeniem podziękowań jest zazwyczaj wspólny taniec do wcześniej wybranego, ważnego dla Was wszystkich utworu. Niekoniecznie musi to być "Cudownych rodziców mam" ;). Na temat wyboru odpowiednich utworów na poszególne momenty wesela, postaram się stworzyć oddzielny wpis. 

Co wręczyć? Pomysłów na prezenty dla Rodziców jest prawie tyle co Par Młodych. W tym temacie ogranicza nas jedynie kreatywność i budżet. Poniżej przedstawiam kilka sprawdzonych pomysłów na fajne prezenty dla Waszych Rodziców, które napewno dłużej zostaną w pamięci niz tradycyjny bukiet kwiatów czy kosz prezentowy z supermarketu.

Uroczysta kolacja 

Obecnie niemal każda restauracja oferuje sprzedaż ozdobnych voucherów o różnych nominałach. Wybierzcie ulubioną kuchnię Waszych rodziców, lub zaproście ich w miejsce, do którego nie wybraliby się sami a Waszym zdaniem jest warte odwiedzenia i spróbowania. Na taką kolację możecie zaprosić samych Rodziców lub wybrać się razem z nimi aby w rodzinnym gronie, miło spędzić czas

Voucher lub bilety

Wasi rodzice lubią teatr, tata zawsze marzył o przejaźdżce luksusowym samochodem, a może niedługo koncertuje ich ulubiony zespół? Prezent w formie biletu lub voucheru to zawsze strzał w dziesiątkę. Na rynku mamy nieskończenie wiele ofert na zakup voucherów na naprawdę różnorodne atrakcje, idealnie dopasowane do indywidualnych zainteresowań i potrzeb. 

Weekend w SPA

Czy jest lepszy sposób na relaks po wielomiesięcznych, niekiedy bardzo stresujących przygotowaniach? Chyba nie ;)

Wycieczka

Niezależnie czy będą to 3 dni w Zakopanem czy tydzień na Wyspach Kanaryjskich, Rodzice z pewnością ucieszą się z perspektywy wspólnego wyjazdu i odpoczynku. 

Biżuteria

Grawerowana zawieszka lub bransoletka dla mamy i zegarek lub spinki dla taty, to prezent, który przez wiele długich lat będzie przypominał im o tym najważniejszym dla Was dniu

Praktyczne Prezenty

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla Rodziców jest coś zarówno pięknego jak i praktycznego. Tutaj na przeciw Parom Młodym, wychodzi serwis Westwing z projektem "Powiedz tak! z Westwing". Jednym z elementów projektu, jest dział poświęcony prezentom. Na podstronie Prezent Idealny,znajdziecie mnóstwo inspiracji dotyczących prezentów zarówno dla Pary Młodej jak i takich, które możecie podarować swoim Rodzicom w ramach podziękowań. Na stronie Westwing codziennie pojawiają się nowe, trwające ok. tygodnia kampanie, więc napewno każdy znajdzie coś odpowiedniego. Z obecnie trwających kampanii, na prezent dla Rodziców idealnie nadają się np.: komplet 4 filiżanek ze spodkami, komplet świeczników, zestaw 24 kieliszków, reprodukcja obrazu na płótnie, ozdrobna ramka na zdjęcie czy szkatułka na biżuterię. Te produkty to tylko kropla w morzu propozycji jakie oferuje nam serwis. 

 

Podsumowując, pomysłów zarówno na formę podziękowań jak i na prezenty dla Rodziców jest mnóstwo. Mam nadzieję, że powyże propozycje przynajmniej trochę Wam pomogły. Pamietajcie jednak, że dla Waszych rodziców najważniejsze i tak będzie sam fakt podziękowań za trud włożony w Wasze wychowanie. Nie zapomnijcie powiedzieć Im jak bardzo ich kochacie i jak jesteście wdzięczni, bo przecież gdyby nie Oni, nie było by Was. 

 

 

 

 

 

PODLASKIE TARGI ŚLUBNE jest to największa tego typu impreza na Podlasiu Zorganizowana została z myślą o narzeczonych. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wystawców jak i odwiedzających. Kolejny raz odbędzie się ona 2 Grudnia 2012 w WOJEWÓDZKIM OŚRODKU ANIMACJI KULTURY (SPODKI) ul św. Rocha 14

Czytaj więcej: Podlaskie Targi Ślubne 2012

Formularz kontaktowy

Wypełnij Formularz Dzięki wypełnieniu przygotowanego przez nas formularza kontaktowego, jesteśmy w stanie wstępnie zapoznać się z Państwa potrzebami. Kliknij w przycisk znajdujący się po prawej aby przejść do formularza.

©2012 Wedding Plan Consultants, All Rights Reserved
TLD Solutions Strony Internetowe

FB

Wedding Plan na Facebooku

Zobacz profil Wedding Plan na Facebooku